Düzenlenen cenaze törenine, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş ile Ömer Özmen, CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül, Hüseyin Yıldız ile Evrim Karakoz, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Çine Kaymakamı Murat Büyükköse, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçı, belediye başkanları ve meclis üyeleri, siyasi partilerin ilçe başkanları, muhtarlarla çok sayıda vatandaş katıldı. 

Cenaze töreni öncesinde Şevketiye Mahallesi’ndeki evinin önünde helallik alınan Başkan Dinçer’in üzerinde beyaz karanfiller bulunan tabuttaki naaşı, ardından Çine Belediyesi önüne zabıta personelinin omuzlarında ve sirenler eşliğinde getirildi.

“ÇİNE'NİN BİR DEĞERİ ARAMIZDAN AYRILDI”

 Cenaze töreninde konuşan CHP Çine İlçe Başkanı Tayfun Şahin, “Biz mikrofonu elimize aldığımız konuşuyorduk ama bugün konuşmak gerçekten çok zor. Çine’nin bir değeri aramızdan ayrıldı. Bilindiği üzere başkanımız bir ameliyat geçirmişti. Başkanımızı hayata döndürmek için herkes elinden geleni yaptı. ‘Okyanusları geçti derede kaldı’ diyebileceğimiz bir şey yaşandı. Güler yüzlülüğü ile yardım severliğiyle, heyecanıyla bize her zaman örnek oldu. Başkanımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Ruhu şad olsun mekanı cennet olsun Allah rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

Çine İlçe Müftüsü Yahya Ofşin’in kıldırdığı cenaze namazı sonrasında Başkan Dinçer’in naaşı, yakınlarının ve sevenlerinin gözyaşları ve duaları eşliğinde Evciler Mezarlığı’nda toprağa verildi.