Türkiye'de şu sıralar sosyal medya fenomenleri gündemde. tutuklanan Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın ardından fenomenler mercek altına alındı. 2019 yılındaki bir fotoğraf karesi büyük yankı uyandırdı.Bu fenomenlerin en büyük ortak özelliği ise kısa zaman içerisinde büyük mal varlıklarının olması.

YURT DIŞI AYAKLARI DUBAİ

Bir diğer ayrıntı ise birçoğunun güzellik sektörüne atılarak çok sayıda şubeleri olan iş yerleri açması. Yemek masasında çekilen fotoğrafta kara para aklamakla suçlanan tutuklu Dilan-Engin Polat çifti, Merve Nur Akyüz, İleyda Topal, Tolunay Topal, Kenan Öztürk, Eylül Öztürk, Nez Demir, Yasemin Yiğit ve eşi Murat Yiğit bulunuyor. Fenomenlerin yurt dışı ayakları sıklıkla Dubai oluyor. Gürcistan da zenginleşme süreçlerinde uğrak noktalarından biri.

LÜKS HAYATLARIYLA GÖSTERİŞ YAPIYORLAR

Ardından güzellik merkezi sektöründe şubeleşerek zengin oluyorlar ve paylaşımlarında lüks hayatlarından gösterişler yapılıyor.Çok değil 4-5 yıl öncesine kadar sıradan bir hayat süren fenomenlerin, tek bir işle kısa sürede böylesine bir mal varlığına sahip olmaları ise sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekiyor. Masadakilerden İleyda Topal ve Tolunay Topal çiftinin, Polatlara ait güzellik merkezlerinden birinin şubesini işlettiği de bu süreçte ortaya çıktı. Öte yandan masada bulunan Merve Nur Akyüz ve Yavuz Selim Korkut çiftinin ortak özellikleri ise Dilan Polat'a ait, Karabük, Sakarya ve İstanbul'da Pendik şubesini işletmeleri. Masadaki diğer çift Yasemin Yiğit ve eşi Murat Yiğit'in ise Dilan Polat'ın Bakırköy ve Kocaeli Gebze'deki şubelerini franchise yöntemiyle aldıkları ortaya çıktı.