Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 17-18 Haziran'da yapılacağını açıkladı. Sınav başvuruları bugünden itibaren alınmaya başlanacak.

Liseye giriş sınavı 4 Haziran’da yapılacak Liseye giriş sınavı 4 Haziran’da yapılacak

ÖSYM, bugün yaptığı açıklamada, YKS’nin 17-18 Haziran'da yapılacağını duyurdu. ÖYM’nin açıklamasına göre; 17 Haziran 2023 tarihinde Temel Yeterlilik Testi (TYT), 18 Haziran 2023 tarihinde sabah oturumunda Alan Yeterlilik Testleri (AYT), öğleden sonra oturumunda ise Yabancı Dil Testi (YDT) sınavları yapılacak.

Sınava başvurular 8-23 Mart 2023 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar, başvurularını, bugün saat 12:00’den itibaren ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri mobil uygulamasından yapabilecek.

2023 Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı’na (2023-MSÜ) başvuran adayların da Milli Savunma Bakanlığı tarafından Milli Savunma Üniversitesi’ne yerleştirme işlemleri için 2023-YKS’ye başvuru yapmalarının zorunlu olduğu bildirildi.

2023 YKS başvurularında, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından afet bölgesi ilan edilen 11 il ve 1 ilçede ikamet eden, deprem sonrası başka il ve ilçelere göç eden adaylardan sınav ücreti alınmayacak.