banner25

banner24

MENDERES’TE COŞKU DOLU 29 EKİM

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Menderes’te de düzenlenen etkinliklerle devam ediyor.

YURT 29.10.2022, 12:53
MENDERES’TE COŞKU DOLU 29 EKİM

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu, ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Menderes’te de düzenlenen etkinliklerle devam ediyor.

İlçede düzenlenen programlar kapsamında, ilk olarak 28 Ekim’de ilçe meydanındaki Cumhuriyet Anıtı’na çelenk sunuldu ve devamında ilçe protokolü Menderes’teki şehitlikleri ziyaret etti.

İlçede düzenlenen programlara ilişkin açıklamalarda bulunan Menderes Belediyesi Başkan V. Erkan Özkan, “İlçe Kaymakamlığımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği törene katılım sağladık. Ardından, vatan için canlarını feda eden şehitlerimizin mezarlarını ziyaret ederek dua ettik. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun” dedi.

29 Ekim günü İlçe Kaymakamlığı makamında tebrikat töreni gerçekleştirilirken, devamında ise Menderes 19 Mayıs Stadı’nda kutlama programı yapıldı.

"BAYRAM COŞKUSU GÜN BOYU DEVAM EDECEK"

Menderes’te 29 Ekim coşkusunun en üst seviyede yaşandığını belirten Özkan, şunları kaydetti:

“Düzenlenen programda, öğrencilerimizin performansları takdire şayandı… Gözlerindeki cumhuriyet aşkı ise bambaşkaydı. Hepimiz şunun bilincindeyiz ki Atamızın armağan ettiği Cumhuriyet olmasaydı, şu an sömürge ülkelerin kölesiydik. Bu düşünceyle, Cumhuriyet’i bize armağan eden başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.”

Özkan, İlçe Kaymakamlığınca düzenlenen programdan dolayı da başta Menderes Kaymakamı Cevat Çelik olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

İlçede bayram etkinlikleri, Menderes Belediyesi’nin düzenlediği, Cumhuriyet Koşusu, Fener Alayı ve Atiye Konseri ile devam edecek. 

Yorumlar (0)