Yeni yasal düzenleme meclisten geçerse sokak köpekleri uyutulacak Yeni yasal düzenleme meclisten geçerse sokak köpekleri uyutulacak

Aydın Tabib Odası yönetimi belli oldu. Efeler’deki oda hizmet binasında düzenlenen seçime çarşaf liste ile gidildi. Seçimde Tabip Odası mevcut Başkanı Osman Nuri Aydın, ‘Aydın Hekim Dayanışması’ Grubu ile önceki dönem Tabip Odası Başkanı Adalet Çıbık da Demokratik Katılım Grubu ile katıldı. Her iki grubun da anahtar liste hazırladığı seçimde oy kullanma hakkına sahip 882 doktordan 239’u sandık başına gitti. 1 oy geçersiz sayılırken, Aydın Hekim Dayanışması’ Grubu, yönetim, denetim ve onur kurulları ile büyük kongre delege seçimlerini kazandı.

Osman Nuri Aydın başkanlık görevinde güven tazelerken, yönetim ise Rıza Akdeniz, Kadir Ali Aydemir, Hakan Elatik, Ufuk Eryılmaz, Ayşe Topuz ve Gülseren Yılmaz'dan oluştu. Onur Kurulu’na Musa Dirlik, Kamil Kayahan, Mehmet Turhan Keskin, Muammer Söylemezoğlu ve Mesut Yazıcı, Denetim Kurulu’na da Özlem Meltem Çakaloğlu, İsmail Şevket Gözaçan ve Sebahattin Özdemir seçildi. Büyük kongre delegelikleri ise Rıza Akdeniz, İsmail Hakkı Ertin, Atila Atakan Karaeminoğulları, Halise Şebnem Özenir, Hamdi Ayhan Sürücü, Alparslan Ünsal ve Deniz Yemencioğlu oldu.