Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından Kurban Bayramı tatilinde yapılan denetimler ve meydana gelen trafik kazalarına ilişkin bilgi verdi. Yerlikaya, bayram tatilinin sekizinci gününde 706 trafik kazasının meydana geldiğini, 6 kişinin hayatını kaybettiğini ve bin 97 kişinin ise yaralandığını bildirdi. Yerlikaya, 405 bin 88 aracın denetlendiğini, 22 bin 975 araca hız ve radar işlemi yapıldığını, 37 bin 590 araca ise diğer işlemler yapıldığını kaydetti. 

Bingöl’de cinnet geçiren kişi bıçakla etrafındakilere saldırdı: 2 ölü, 7 yaralı Bingöl’de cinnet geçiren kişi bıçakla etrafındakilere saldırdı: 2 ölü, 7 yaralı

Bayram tatilinin başladığı günden bu yana meydana gelen trafik kazalarında ise 68 kişinin hayatını kaybettiğini ve 9 bin 787 kişinin  yaralandığını bildiren Yerlikaya, "Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi. 

GÜNDEM HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

"TRAFİK KURALLARINA UYALIM"

Bayram tatilinin son günü olduğuna işaret eden Yerlikaya, "Karayollarımızda trafik yoğunluğu var. Trafik polislerimiz ve Jandarma Trafik'imiz denetimlerine ve radarla hız kontrollerine 24 saat aralıksız devam ediyor. Tekrar uyarıyoruz. Aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım" ifadelerini kullandı. 

Kaynak: anka