Efeler’de öğrencilerin ve gençlerin kentteki uğrak noktası olan kitap kafelerin 10.’su  Güzelhisar Mahallesi’nde açıldı. 10. Kitap Kafe açılışını üniversitelerin kapanmasından dolayı hızlandıran Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay şu sözleri söyledi:

“KİTAP KAFELERİN HER AY BİRİNİ AÇACAĞIZ”
”Üniversitelerimiz kapatıldı çocuklarımızın hepsi burada nereye gideceklerini bilmiyorlar. Bir yerde ders çalışmaları gerekiyor, online eğitim almaları gerekiyor. O yüzden diğer kitap kafeleri de nisanda da mayısta da her ay birini açacağız. Üniversite öğrencilerimizin burada ders çalışıp online eğitim almalarını, bilgiden geri kalmamalarını sağlamak amacıyla da bunu çabuk olarak gerçekleştirdik. O nedenle o çocuklarımıza ve depremzede özel misafirlerimiz var onların çocuklarının da burada eğitim almalarını sağlayacak nedenler olarak bu kitap kafeleri açıyoruz.”
 
BENİM ARKAMDA EFELERLİ KADINLAR VAR
Başkan Atay her açılışında Efelerli kadınların hep yanında olduğunu vurgulayarak onlara şu sözlerle teşekkür etti; “Benim arkamda Efelerli kadınlar var onlar sonuna kadar benim yanımda oldukları sürece inan ki, Efelere hizmet etmekten kimse beni engelleyemeyecektir. Kadınlar hayatımızı renklendiriyor güzelleştiriyor bizim bu hale gelmemizde ki bu kültürel varlıklarımıza sebep olan baş tacı kadınlarımızdır. Bizleri her açılışımızda yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ederim.”

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ