Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle “Kadınların eşitliği, özgürlüğü ve mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz. Bu mücadeleye katılan herkesi selamlıyor ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” mesajını paylaştı.

Başkan Çerçioğlu, Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü yayınladığı bir mesajla kutladı. Çerçioğlu’nun mesajı, şöyle:

“8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü; tüm dünyada kadınların eşitlik, adalet ve özgürlük mücadelesinin sembolüdür. Bu özel gün, bizlere kadınların toplumsal, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yere gelmeleri için verilen mücadeleleri hatırlatır. Ayrıca 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün, kadınların özgürlük mücadelesi için canlarını verdikleri gün olduğu da unutulmamalıdır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ‘Kadınlarımızın toplumsal hayatta yeni bir ruh kazanmaları için çalışmalıyız’ sözüyle ifade ettiği gibi, kadınlarımızın toplumda hak ettiği yeri alması için mücadele etmeliyiz. Atatürk'ün kadın hakları konusundaki reformları, Türk kadınlarının tarihte elde ettiği en büyük kazanımlardan biridir. Maalesef ki bu kazanımların törpülendiği, kadın cinayetleriyle ve kadına karşı şiddetle iç içe yaşanan günlerden geçiyoruz. Bu da bizlere kadınlara pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini gösteriyor. Kadınların iş gücüne katılmalarını sağladığımız projelerimizle, ekonomik özgürlüklerini kazanmalarına destek oluyoruz. Üretmek ve mutlu bir yaşam sürmek tüm kadınlarımızın hakkıdır. 

Kadınların eşitliği, özgürlüğü ve mutluluğu için çalışmaya devam edeceğiz. Bu mücadeleye katılan herkesi selamlıyor ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Efeler'in ekipleri ibadethaneleri pırıl pırıl yapıyor Efeler'in ekipleri ibadethaneleri pırıl pırıl yapıyor