Ata için Aydın'dan Ankara'ya pedalladılar

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. yıldönümünde, “Ata’mızın Yolundayız” diyerek yola çıkan ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin de desteklediği bisikletliler, 630 km’lik Aydın-Ankara yolunu tamamlayıp Anıtkabir’e ulaştı.

BELEDİYELER 12.11.2021, 14:26 12.11.2021, 14:32
Ata için Aydın'dan Ankara'ya pedalladılar

Cumhuriyet'in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için bisikletleri ile yola çıkan yurttaşlar, Aydın’ı temsilen bir Türk Bayrağı ve bir avuç toprağı alarak yola çıktılar. Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi’nin düzenlediği “Ata’mızın Yolundayız” etkinliği, 19 bisikletlinin 630 km yol alması ile başarıyla gerçekleştirildi. Bisikletlilerin temini ise Aydın Büyükşehir Belediyesi’nce yapıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin görevlendirdiği bir otobüs ve bir pikap yolculuk boyunca bisikletlilere eşlik etti. Etkinliğe destek olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediyesi Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Ata’mızın huzuruna çıkmak için önemli olan o yolun uzunluğu ya da kısalığı değil, hissettirdiği duygulardır. Arkadaşlar ne mutlu ki bunu başardılar ve sağlıklı bir şekilde tamamladılar. Ata’mızın huzuruna teslim edilen Türk Bayrağı ve Aydın toprağı için bisikletlilere teşekkür ederiz. Desteğimiz onlarla olmaya devam edecek.” dedi.

630 km uzunluğundaki Aydın-Ankara yolunu pedal pedal aşan bisikletliler planlanan doğrultuda 5. gün Anıtkabir’e vardı. Zorlu ve güzel bir yolculuk yaptıklarını belirten Bisikletliler Derneği Aydın Şubesi Başkanı Hümeyra Yıkılmaz, “Derneğimizin 12 yıldır yaptığı “Ata’mızın Yolundayız” etkinliğine biz de Aydın’da 7 yıldır katılıyoruz ve çok güzel bir şekilde başarıyoruz. Bu yıl 7.si için 19 arkadaşımız ile birlikte 7 Kasım pazar günü pedallamaya başladık. İlk gün Denizli’de, ikinci gün Sandıklı’da, dördüncü gün Emirdağ’da, beşinci gün Polatlı’da ve 5. gün buraya 630 km’yi tamamlayarak, pedal pedal Ata’mıza geldik. O’na doğru zorlu yolları aşmak ayrıca bir onur ve gurur verdi. Aydın’dan Ata’mıza, temsilen bir bayrak ve bir avuç toprak getirdik. Ata’mızın huzurunda duygu dolu anlarla teslim ettik. Aydın Büyükşehir Belediyemiz bize otobüs ve pikap vererek çok büyük bir destekte bulundu. Pikap, yolda giderken hem güvenliğimizi sağlıyor, hem de eşyalarımızı taşıyor. Araç desteği için başta Özlem Çerçioğlu olmak üzere Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Zorlu yolu birlikte kat eden Doğan ailesi uzun bir yolculuğu anılarına katmış oldular. Anıtkabir’i ilk defa ziyaret edecek olan oğul Emre Doğan, “Bu tura ilk defa katıldım ve Anıtkabir’e de ilk defa geliyorum. Yolculuğun heyecanı aylar öncesinde başlamıştı. Allah’a şükür kazasız belasız bir şekilde geldik. Aydın Bisikletliler Derneği’nin organizasyonunda geldik, Aydın Büyükşehir Belediyesi iki araçla bu yolculuğa destekte bulunuyor. Bu destekler bizi daha çok teşvik ediyor. Teşekkürlerimizi sunarız.” şeklinde konuşurken, Dr. Ali Doğan, “Gururluyum. Atamızın huzuruna gelip sayı sunmaktan çok mutluyuz. Kelimelerle tarif edilebilecek bir duygu değil. Yorulduk ama değdi.” dedi. Nurgül Doğan ise “4. Gelişim oldu, gayet iyi geçti. Gururluyum.” ifadelerini kullandı.

BELEDİYE HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)