banner25

banner24

CHP’li Bülbül’den Koçarlı Belediyesine “Vahşi Depolama” çıkışı

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Koçarlı Belediyesi tarafından ilçe girişine kazılan çukurlara çöp dökmesini sert bir dille eleştirdi. Bülbül, “Kafanıza göre bu çöpleri depolayamazsınız, her şeyin olduğu gibi bunun da bir usulü vardır.” dedi.

ÇEVRE 15.05.2021, 18:33 15.05.2021, 18:45
CHP’li Bülbül’den Koçarlı Belediyesine “Vahşi Depolama” çıkışı

Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman BülbülKoçarlı Belediyesi tarafından toplanan çöplerin belediye tarafından kazılan çukurlarda depolanmasına sert tepki gösterdi. Bülbül, yapılan bu depolamanın ‘vahşi depolama’ olduğunu belirterek, “Bu şekilde yapılan vahşi depolamanın pek çok riski vardır. Dünyada atık bertarafı yöntemlerine baktığımızda diğer ülkeler atık azaltımını amaç edinmiş durumda. Ama AKP iktidarı daha mevcut atığı doğru düzgün depolamayı bile beceremiyor” dedi.

SİYASET HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

"HALKA VERİLEN EN BÜYÜK ZARAR"
Yapılan vahşi depolamanın halk sağlığını önemli ölçüde tehdit ettiğini söyleyen Bülbül, “Çöpler şu an ilçenin girişinde bir alanda kazılan çukurlara dökülüyor. AKP iktidarının çöp toplama anlayışı “gözden uzak olsun” ifadesinden ibaret. Gelişigüzel kazılmış bir çukura çöplerin boşaltılması bir belediye hizmetine değil, olsa olsa belediyenin halka verdiği en büyük zarara karşılık gelir. Kafanıza göre bu çöpleri depolayamazsınız, her şeyin olduğu gibi bunun da bir usulü vardır. Bu atıkların depolandığı yerler geçirimsiz olmalı, sızıntı suyu kontrol edilmeli, etrafında gerekli güvenlik önlemleri alınmalı. Aksi halde halk sağlığı bozulur, su havzaları ve toprak kirlenir. Belki şimdi değil ama ileriki yıllarda telafi edilemez sorunlar meydana gelir. Mevcut durumda uluslararası standartlar bir yana en basit teknik çerçevenin bile dışında hareket ediliyor. İlçenin ihtiyaçlarının sürdürülebilir bir şekilde karşılanması gerekirken AKP ne bunu yapabilecek kurumsal yapıya ne de bakış açısına sahip.” İfadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)