HABER: TUĞBA AYDIN

CHP İncirliova Kadın Kolları Başkanı Gülşah Çağlar ve İlçe Kadın Kolları Yönetimi görevlerinden istifa etti. Çağlar, istifasını sosyal medya hesabından duyurdu.

"HİÇBİR BASKI ALTINDA KALMADAN İSTİFA ETTİĞİMİZİ KAMUOYUNA DUYURUYORUZ"

CHP İncirliova Kadın Kolları Başkanı Çağlar istifasını şu cümlelerle duyurdu; “3 Temmuz 2019 da atamayla başlayan CHP İncirliova Kadın Kolu Başkanlığı görevimi 30 Ocak 2020 de yüksek katılımla, şölen havasında yaptığımız kongremizde seçilerek bugüne kadar sürdürmüş bulunmaktayım. 4 senelik görev sürecimde partime, örgütüme ve İncirliova halkına olan sevgim ve inancıma, savunduğumuz ‘’hak, hukuk, adalet ‘’ anlayışıyla, partime zarar vermemek adına, ‘’kol kırılır, yen içinde kalır’’ diyerek sabrettiğimiz, sustuğumuz ne varsa belirtmeliyim ki bugün karşımıza çıkmıştır. Genel Merkez yönetiminden başlayarak, particilikten uzaklaşan, taraf olmaya zorlayan bu zihniyetin bizleri getirdiği nokta çok üzücüdür. İncirliova Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarımla aktif olarak yapmış olduğumuz çalışmalarımız
- 2020 kongremizde yönetim kurulu üyesi arkadaşımın mikrofon başında İl Kadın Kolları Başkanınca azarlamasıyla ‘’mükafatlandırılmıştır’’. Bu olay kongreye katılan üyelerimizin hafızalarına kazınmıştır.
- 2021 de tüm dünyayı sarsan pandemide arkadaşlarımla aktif olarak sahada yaşlının, hastanın ihtiyacına koşarken göstermiş olduğumuz çaba, emek; bu süreçte kapalı olan parti binasında toplantı yapmadığımız gerekçesiyle görevden alınmamızla “mükafatlandırılmıştır’’ . 
- İl Kadın Kolları Başkanımızın 2019 atama sürecimizden bugüne kadar ilçe başkanlığımıza gelmemiş olmasından, geldiği nadir zamanlarda da çalışkan bir ilçe kadın kolları yönetimini yok sayarak gezip gitmesinden bahsetmiyorum bile.
- Görevden alındıktan sonra bugün hala görevimize devam etmemizin nedeni, parti üst kurullarının bu haksızlığa sessizliğine rağmen, olayın duyulmasıyla 2 saat içinde İncirliova Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm İncirliova örgütümüzün bu haksızlığa müdahale ederek ayaklanmasıdır.
- 2023 Genel seçimlerinin ardından ilçe genelinde delege seçimleriyle başlayan gerginlikte yine şahsım ve ekibim ile toparlayıcı, çözüm odaklı partimizde sulhu sağlamaya yönelik çabalarımız da ilçemizde yaşanan tüm olaylara sessiz kalınmasıyla mükafatlandırılmıştır.
- Siyasetin gereği, yaşanan anlaşmazlıklar, kırgınlıklar büyüklerin araya girmesiyle çözülür diyerek 15 gündür başvurduğum, görüştüğüm parti büyüklerimin, vekillerimin, yetkili yönetimlerin hiçbir müdahale etmemeleriyle gelinen şu noktada kazanılmış bir belediyenin kaybedilmesi için her koşul sağlanmıştır. 
- İncirliova belediyesi, örgütü ve halkıyla kaderine bırakılmış, yetkililer İncirliova’ya bir kez olsun ayak basmamıştır. 
- 4 senelik emek ve çalışmalarımız yok sayılmış, bu süreçteki ılımlı, birleştirici ve çözüm odaklı çalışmalarımız sonuçsuz kalmıştır.
- Elimizden geleni yapmış olmanın vicdani rahatlığıyla, hiçbir baskı altında kalmadan İncirliova Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyelerimle birlikte görevimizden istifa ettiğimizi tüm kamuoyuna saygılarımla bildiririm.” dedi.