AYTO Başkanı Ülken: Yurt fiyatları gayet makul

Aydın’da artan kira ve yurt fiyatlarının ardından Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’den özel yurt fiyatlarına ilişkin bir açıklama geldi.

EKONOMİ 16.09.2021, 18:05
AYTO Başkanı Ülken: Yurt fiyatları gayet makul

Başkan Ülken yurtların maliyetini de göz önünde bulundurarak fiyatların gayet makul olduğu açıklamasını yaptı. 
Pandemi döneminde yaklaşık 2 sene kapalı kalan yurtlar okulların açılmasıyla birlikte tekrardan faaliyete geçti. Bu dönemde artan özel yurt fiyatları ise vatandaşlardan tepki aldı. Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken’den yurt fiyatlarına ilişkin açıklama geldi. 
Başkan Ülken civar kentlerde yurt fiyatlarının daha yüksek olduğunu belirtirken, yurtların iki yıllık girdi maliyetinin de yüksek olduğunu bu denli fiyat artışının genel ekonomi ile alakalı olduğu açıklamasını yaptı. Başkan Ülken’in açıklaması şöyle; 
"Aydın’da özel öğrenci yurtlarındaki kahvaltı ve akşam yemeği dahil ortalama fiyatlar yıllık 15.000-TL civarındayken, İzmir, Muğla ve Denizli ortalamaları 20.000 ile 25.000 TL arasında olup, kiminde de yemek hizmeti verilmemektedir. Üyelerimizin, öğrencilerimize müşteri değil emanet gözüyle baktıkları, adli, ahlaki ve ticari hiçbir sorunun yıllardır yaşanmadığı İlimizde;Özel Yurt fiyatları ile ilgili dışarıdan yorum yaparken iki yıl içerisinde artan girdi maliyetleri, vergi, KDV, kira, personel maaşı ve daha bir çok unsurun göz önünde bulundurulması gerekir. Artan ev kiraları ise bizim üyelerimizle ilgili değil, genel ekonomi ile ilgili bir meseledir.  Bu vesile ile üyelerimizin kaliteli hizmeti olabilecek en uygun fiyatlarla sunduklarını ifade eder, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dilerim."

Kaynak: HABER: DENİZ ZOR
Yorumlar (0)