Gaziantep’in İslahiye ilçesinde yaşayan ve enerji firmasında şef olarak çalışan 4 çocuk babası Fatih Karaca, gece vardiyasında çalışırken Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem meydana geldi. Çalıştığı araziden hızla evine giden Karaca, ikinci katında oturdukları Hacı Ali Öztürk Mahallesindeki 6 katlı Gözde Apartmanının yıkıldığını gördü.

Karacanın eşi Duygu (41), çocukları Mehmet (16), Sıla (16), Adile Nur (17), İrem (14), annesi Adile Karaca (68) ve kayınvalidesi Havva Olamcam (66) enkaz altında kaldı. Facianın 7inci gününde Duygu, Mehmet, Sıla, Adile Nur ve Adile Karaca ile Havva Olamcam’ın cenazeleri enkazdan çıkarıldı.

GÖRGÜ TANIKLARI VAR

Fatih Karaca, enkaz başında yeğenlerini bırakarak 6 cenazeyi alıp memleketi Adanaya götürerek 13 Şubat günü Çukurova ilçesindeki Kabasakal Mezarlığına defnetti. 16 Şubat günü Gözde Apartmanının enkaz kaldırma çalışmalarının tamamen bitmesine rağmen ailenin küçük kızı İrem’in izine rastlanmadı. Bunun üzerine Karaca, DNA örneği verdi.

DNA hiçbir cenazeyle eşleşmeyince Fatih Karaca, kızının yaşadığına dair umutlandı. Araştırma yapan Fatih Karaca, kızının Gaziantep’te ve Ankara’da gördüğünü öne süren kişilerle konuştu, durumu polise bildirdi.

SOKAĞA GİRDİĞİMDE ENKAZ ÖNÜNDE FERYAT KOPUYORDU

5 Şubat günü gece vardiyasına giderken kızı İrem’in ve eşinin kendisini uğurladığını ve o anı unutamadığını söyleyen Karaca, “İrem her zaman olduğu gibi hayırlı işler, bol kazançlar babacım diye yolcu etti beni. Arazide çalıştığım sırada deprem oldu. Hemen İslahiyeye doğru yola çıktım. Yolda ekip arkadaşlarımın telsizden yaptığı ağabey lütfen yetişin, toprak altındayız çağrıları ve dostlarımdan gelen enkaz altındayız, bize yardım edin telefonlarını unutamıyorum. Aileme ulaşmak için hızla ilerledim. Sokağa girdiğimde oturduğum binanın enkazı önünde feryatlar kopuyordu. Enkazın başına vardım. Anne mi, eşim mi, kızım mı, oğlum mu diye bağırayım? Dizlerime vurdum. Sigara kullanmıyordum ama içtim” dedi.