banner25

banner24

EGİAD'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması

EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Yelkenbiçer, Milli Mücadele'nin, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile kalıcı bir zafere ulaştığını ifade ederek, 30 Ağustos 1922'nin, milletin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğinin ilanı olduğunu vurguladı.

GENEL 29.08.2022, 11:00
EGİAD'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı açıklaması

Yelkenbiçer mesajında, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesinin, tarihimizin en önemli başarılarından birisi olduğunu ifade etti. Yelkenbiçer şu ifadelere yer verdi:
“Kurtuluş Savaşı'mızın dönüm noktalarından birisi olan ve ülkemizin kaderini değiştiren 30 Ağustos Zafer'i; bağımsız, demokratik ve çağdaş bir Türkiye'nin kurulmasındaki yolu açmıştır. Büyük Taarruz ile tarihi bir mücadele veren Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, bize şanlı bir tarih ve bağımsız bir ülke bırakmışlardır. Bıraktıkları büyük mirasa sahip çıkarak, ondan ilham almaya devam etmekteyiz. Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve özgürlük aşkı her daim benliğimizde vücut bulmaktadır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh ve şuur her zaman bizi zorluklara karşı ayakta tutmaktadır. Bu vesileyle, EGİAD iş dünyası adına, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, bu güzel ülkeyi bizlere miras bırakan Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bu toprakları vatan yapan, vatanı ve bayrağı uğruna seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazileri şükranla anıyor, milletimizin aydınlık yarınlarının, kardeşçe, birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığımız sürece asla kaybolmayacağını ifade etmek istiyorum. Bizler Cumhuriyet’in değerini bilen Türk Gençliği olarak vatanın bölünmez bütünlüğünün ve milletimizin birlik ve beraberliğinin korunmasını her şeyin üzerinde görüyoruz. Milletimizin kurtuluş mücadelesinin şanlı bir zaferle taçlandığı 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)