banner25

banner24

Zafer Partisi'nden Alemler Mahallesi açıklaması

Zafer Partisi Aydın İl Başkanlığı, Karacasu İlçesi Alemler Mahallesi'nde yaşanan su sorunuyla ilgili açıklamada bulundu.

GENEL 25.10.2022, 11:50
Zafer Partisi'nden Alemler Mahallesi açıklaması

Zafer Partisi Aydın İl Başkanı Ercan Arslan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Bugün Aydında üzülerek bir eyleme tanık olduk. Susuz köylülerin eylemi içimizi sızlattı.  Aydın ili Karacasu ilçesi Alemler Mahallesinde meydana gelen mahallede su problemi yaşadığını belirten Süleyman Demir isimli yurttaşımız mahalleye su sayaçları okumak için gelen ve içerisinde iki personel bulunan ASKİ'ye ait resmi hizmet aracının önünü keserek sesini Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’na  duyurmak istedi  ve bunu da başardı.

"ZAFER PARTİSİ MAĞDUR YURTTAŞLARIMIZIN YANINDADIR"

Zafer Partisi Aydın İl Başkanlığı olarak konu ile ilgili yaptığımız araştırmada köy muhtarımız Muhammet Dibek ile görüştük.  Aydın ili Karacasu ilçesi Alemler Mahallesinde meydana gelen mahallede su problemi yaşadığını belirten Süleyman Demir  adlı yurttaşımızın  Bodrum’da yaşadığı, eylem günü köye düğüne geldiğini, çeşmelerden su akmadığı halde su sayaçlarını okumaya gelen ASKİ ekiplerini görünce psikolojisinin bozulduğunu ve ASKİ'ye ait 34 DPM 064 plakalı aracın önünü kendisine ait 48 AJE 131 plakalı araçla kestiğini öğrendik. Aydın Karacasu Alemler mahallesinin ve  Süleyman Demir’in sesine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Çerçioğlu kulak vermesi en büyük temennimizdir. Yurttaşımız köyde suların gündüz saatlerinde hiç akmadığını, akşam saat 18.00'den sonra suların verildiğini, köydeki insan ve hayvanların susuzluktan canlarına doyduğunu ifade ederek mağdur  mahallelinin sesi olmuştur. Zafer Zafer Partisi Aydın İl Başkanlığı olarak mağdur yurttaşlarımızın yanındayız, olmaya devam edeceğiz.

"ZAFER SU TANKERİ SİPARİŞİNİ VERDİK"

ASKİ EKİPLERİ VERDİĞİ SÖZÜ TUTMAZSA ZAFER PARTİSİ OLARAK ALEMLER MAHALLESİNE TANKERLE SU TAŞIYACAĞIZ.

 Zafer Partisi Aydın İl Başkanlığı olarak muhtardan gerekli bilgileri aldık. ASKİ’nin amatörce deneme yanılma yoluyla sondaj çalışmaları yaptığı ve bu çalışmalardan netice alamadığı için gün geçtikçe krizin büyüdüğü bilgisine ulaştık.  Zafer Partisi olarak önümüzdeki günlerde köye gidip Muhtarı ve Süleyman Demir’i ziyaret edip, köyün su sorununu köylüden dinleyeceğiz.Eğer bir çok ilçede olduğu gibi Karacasu’nun da son yerel seçimlerdeki tercihlerinden dolayı bir cezalandırmaya tabi tutulduğu kanaati iddia edildiği gibi bizde de oluşursa,   ASKİ ekiplerinin verdiği sözü bir müddet tutmasını bekleyeceğiz. Bu söz tutulmadığı takdirde Aydın Büyükşehir Belediyesi önüne ZAFER TANKERİ ile  gelip,  basın açıklaması yaparak ZAFER SU TANKERİ’Nİ  KARACASU ALEMLER MAHALLESİNE GÖNDERİP, KÖYLÜLERE SU  DESTEĞİ SAĞLAYACAĞIZ.

"ZAFER PARTİSİ BÜYÜKŞEHİR UYGULAMASINI KALDIRACAK"

Büyükşehir yasasının yurttaşlarımızı nasıl mağdur ettiğini bir kez daha gördük. ASKİ 100 km öteye hizmet götüremiyor. Halbuki Dünyadaki uygulamalar en yakın birimden hizmet alma esası  üzerine kurulmuş. Cumhuriyetimizin 100 yıllık il ilçe belde köy yapılanmasını, kazanımlarını yerle bir ettiler. Bunlara birde beceriksizlik eklenince Alemler mahallesindeki tablo ortaya çıkmaktadır. Zafer Partisi Genel Başkanımız ProfDr Ümit Özdağ’ın açıkladığı gibi Zafer iktidarında BÜYÜKŞEHİR UYGULAMASI KALDIRILACAKTIR. Köy okullarını bir öğrenci bile olsa tekrar açacağız. Okullarda andımız okunacak, köy mahalleler tekrar köy statüsüne kavuşturulacak, üretim tekrar köy ve köylüden başlayacak, köylere tekrar hakkettiği değer verilecektir. Yüce Atatürk’ün belirttiği ve bizlere hedef gösterdiği gibi Köylü tekrar milletin efendisi olacaktır. "

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)