banner25

banner24

Aydın'da artan vakaya rağmen sokaklar dolup taştı

Aydın pozitif vakaların artması ile kırmızıya dönerken, sokaklarda vatandaşların sosyal mesafesiz görüntüleri dikkat çekti.

GÜNCEL 06.04.2021, 14:00 06.04.2021, 14:20
Aydın'da artan vakaya rağmen sokaklar dolup taştı

Kontrollü Normalleşme Süreci kapsamında “çok yüksek riskli” kategoriye yükselen Aydın’da çalışmalar aralıksız devam ederken, kentin işlek noktalarında da vatandaşların oluşturduğu yoğunluk dikkat çekti. Son günlerde pozitif vakalarla birlikte sokaklarda da ciddi artış yaşanmaya başladı. Salgın ile mücadele kapsamında sık sık sosyal mesafe ve maske kurallarına dikkat çekilse de kentin işlek noktalarında oluşan yoğunluk yüzünden çoğu zaman sosyal mesafe yok oldu.

AYDIN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı tarafından illerde her 100 bin kişide görülen korona virüs güncel vaka sayılarını göre Aydın’da günlük vaka sayısı ortalama 245 kişi olurken, birçok vatandaşın önemsemeden dışarıya çıkması ve yoğunluk oluşturması ise tepkilere sebep oldu. Yaşanan bu duruma tepki gösteren bazı vatandaşlar ise işi olmayan birçok kişinin sokağa çıktığına dikkat çekerek vatandaşların duyarlı olmasını ve kurallara uymasını istedi.

Aydın Valiliği koordinesinde sokak sokak gezen emniyet ve zabıta ekipleri ise vatandaşları uyarırken, camilerden de zaman zaman kurallara uyulması yönünde anonslar yapılıyor.

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)