banner25

banner24

Başkan Ülken, Sigorta Haftası’nı kutladı

Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken, Sigorta Haftası’nı kutladı.

GÜNCEL 23.05.2022, 15:47
Başkan Ülken, Sigorta Haftası’nı kutladı

Sigortacılığın girişimci iş insanları ve vatandaşların üzerindeki riskleri paylaşan başat sektör olduğunu belirten Başkan Ülken, “Bu sebeple gerek ekonomik gerekse sosyal hayatımızın her alanında ve döneminde yanı başımızda yer almalıdır. Her yıl sigorta ve tasarruf bilinci ile farkındalığını artırmak, farklı risklere dikkati çekmek amacıyla gerçekleştirilen, sigortacılık sektörünü yakından tanıtma amacı taşıyan Sigorta Haftası bu yıl 23-29 Mayıs tarihleri arasında icra ediliyor. Sigortacılık sektörünün gelişimine katkı koyan sigorta acenteleri ile sigorta eksperlerinin ve tüm sektör mensuplarının Sigorta Haftası’nı yürekten kutluyorum.” dedi.

“OLMAZSA OLMAZLAR ARASINDA YER ALAN BİR KONU”

Sigortacılık sektörünün toplumların umutlarını, hayallerini koruduğunu belirterek sigortalılık bilincinin artırılmasının yarınları güvence altına almak için ilk akla gelen önlemlerden biri olduğunu vurgulayan Başkan Ülken, “Son zamanlarda pandemi, iklim değişikliği, küresel alanda ekonomik ve siyasi dalgalanmalar ile komşu ülkelerdeki karmaşa gibi etkenler hem bugünümüz hem de güvenli yarınlarımız için hayattaki risklere karşı, sürdürülebilir bir yaşam sağlama noktasında sigortanın bir ihtiyaç olduğunu tüm yönleriyle hatırlatmaktadır. Bu sadece sektör için değil, ülkemizin, ekonomimizin ve vatandaşlarımızın refahı için de olmazsa olmazlar arasında yer alan bir konu.” ifadelerine yer verdi.

AYDIN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)