banner25

banner24

CHP'den çizgi film paylaşımına yanıt geldi

AK Parti'nin çizgi film hamlesine CHP'den yanıt geldi. AK Parti'nin çizgi filminde, 'Yalan Üretim Merkezi' diye resmedilen CHP Genel Merkezi kurumsal Twitter hesabından karşı hamle yaptı

GÜNCEL 06.05.2021, 11:30 06.05.2021, 21:48
CHP'den çizgi film paylaşımına yanıt geldi

AK Parti'nin çizgi film hamlesine CHP'den yanıt geldi. AK Parti'nin çizgi filminde, 'Yalan Üretim Merkezi' diye resmedilen CHP Genel Merkezi kurumsal Twitter hesabından karşı hamle yaptı. AK Parti Genel Merkezi'nin, 'AKP Film Merkezi' diye resmedildiği paylaşımda, "Sizi gidi filmciler sizi, "Cuma günü saat 15.00'te gerçekleri açıklıyoruz" mesajı verildi. AK Parti Genel Merkezi ilk olarak 4 Mayıs'ta CHP Genel Merkezi'nin silüetinin yer aldığı bir paylaşım yapmış, "Yarın saat 14.00'te" mesajı paylaşmıştı. AK Parti Genel Merkezi, sosyal medyadan duyurduğu saatte resmi Twitter hesabından  bir çizgi film paylaştı.

Çizgi filmde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak bir bilim insanı ile birlikte resmedilmiş, CHP Genel Merkezi de "Yalan Üretme Merkezi" olarak çizilmişti. CHP Genel Merkezi, içinde bir yalan üretme makinesi kurulması konulu videoda, muhalefetin açık olmayan yollardan satışı yapılan Merkez Bankası rezervleri ile ilgili slogan haline gelen "128 milyar dolar nerede?" sorusu defalarca tekrarlanmıştı. Ayrıca "1984", "dezenfektan" gibi göndermeler dikkat çekmişti.

CHP Genel Merkezi, AK Parti'nin paylaşımının ardından videoyu alıntılayarak, "Millet can derdinde, o sırada AK Parti" diye tepki göstermişti. CHP resmi Twitter hesabından daha sonra bir paylaşım yapıldı. Bu kez de, AK Parti'nin CHP'ye yönelik, suçlamasına karşı, AK Parti Genel Merkezi, 'AKP Film Merkezi' diye resmedildi ve "Sizi gidi filmciler sizi! Cuma gün saat 15.00'te gerçekleri açıklıyoruz" mesajı paylaşıldı.

6 Mayıs 20:30 sıralarında CHP Genel Merkezi kurumsal Twitter hesabından yeni bir karşı hamle geldi. Paylaşımın başlığında 'Haydi çıkar maskeni.' ifadeleri yer aldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)