banner25

banner24

Koçarlı pazarında çiftçi derdini Milletvekili Tezcan’a anlattı

Aydın Koçarlı pazarında bir üretici kadın derdini CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’a anlattı. Yöneticilere tepki gösteren kadın, “Onlar da bir sene çalışsınlar, bir ay maaş alsınlar. Bir gün benimle çapaya gelsinler, yaşadıklarımı yaşasınlar, ‘senin aldığın para yeterli’ derlerse söz veriyorum ürettiğim malı pazarda dağıtacağım” dedi. Esnaf, aldığı paranın emeklerinin karşılığı olmadığını söylerken; emekli “geçinemiyorum” dedi.

GÜNCEL 05.04.2021, 11:56 05.04.2021, 13:33
Koçarlı pazarında çiftçi derdini Milletvekili Tezcan’a anlattı

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Aydın Koçarlı pazarını ziyaret ederek çiftçi, esnaf ve emeklinin sıkıntılarını dinledi. Yeterli destek alamadığını belirten üretici kadın, “Onlar da bir sene çalışsınlar, bir ay maaş alsınlar. Bir gün benimle çapaya gelsinler, yaşadıklarımı yaşasınlar, ‘senin aldığın para yeterli’ derlerse söz veriyorum ürettiğim malı pazarda dağıtacağım” dedi.  Geçen yıl 90 liraya aldığı gübrenin bu yıl yüzde 100 artarak 180 lira olduğunu belirten çiftçi, ürün fiyatların ise aynı kaldığını söyledi.

Esnaf, aldığı paranın emeklerinin karşılığı olmadığını ifade etti. Pazarda her şeyin pahalı olduğunu belirten emekli bir vatandaş ise 780 TL yaşlılık aylığı aldığın belirterek “Emeklinin parası yetmiyor, ben neyle geçineceğim, geçinemiyorum” dedi. Tezcan, çiftçinin gerekli destek alamadığını, sulama, gübre ve ilaca güç yetiremediğini, günden güne yoksullaştığını belirtti.

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: ANKA
Yorumlar (0)