banner25

banner24

Taksim bombacısıyla ilgili çarpıcı detaylar

İstiklal Caddesi'ndeki bombalı saldırıyı düzenleyen Ahlam Albashir, polise verdiği ifadede, terör örgütü YPG’ye nasıl katıldığını anlattı. Albashir, “YPG ile tanışmam, 2017 yılında Münbiç’te oldu. YPG üyesi olduğunu öğrendiğim Ahmed A. isimli bir erkekle tanıştım ve onunla sevgili oldum. Bana, mensubu olduğu YPG'den bahsetti. Sonra Ahmet Cerablus’a gitti, arkasından da ben gittim. Burada örgüt beni içine çekmeye çalıştı, görevler teklif etti. Bir süre sonra Ahmet A.’nın izini kaybettim ama örgütle ilişkim kesilmedi. Onlar da beni bırakmadı” dedi.

GÜNCEL 17.11.2022, 14:07 17.11.2022, 14:19
Taksim bombacısıyla ilgili çarpıcı detaylar

İstanbul’daki İstiklal Caddesi'nde 13 Kasım Pazar günü 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 81 kişinin ise yaralandığı terör saldırısını düzenleyen kadın terörist Ahlam Albashir'in de aralarında olduğu 50 kişi gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemleri biten Albashir’in de aralarında bulunduğu 49 kişi bu sabah adliyeye sevk edildi. Azez’de yakalanan Hüsam kod adlı teröristin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor.

“AHMED’İN İZİNİ KAYBETTİM AMA ÖRGÜTLE BAĞIM KOPMADI”

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre; saldırıyı düzenleyen PKK/YPG’li terörist Ahlam Albashir, polise verdiği ifadede, örgütle nasıl tanıştığını anlattı. Albashir, “YPG ile tanışmam, 2017 yılında Münbiç’te oldu. YPG üyesi olduğunu öğrendiğim Ahmed A. isimli bir erkekle tanıştım ve onunla sevgili oldum. Bana, mensubu olduğu YPG'den bahsetti. Sonra Ahmet Cerablus’a gitti, arkasından da ben gittim. Burada örgüt beni içine çekmeye çalıştı, görevler teklif etti. Bir süre sonra Ahmet A.’nın izini kaybettim ama örgütle ilişkim kesilmedi. Onlar da beni bırakmadı” dedi.  

EV SAHİBİNİN TERÖR BAĞLANTISI TESPİT EDİLDİ

Öte yandan, Ahlam Albashir ile karı-koca rolü yaptığı Bilal Hassan’ın kaldığı evin ve çalıştıkları tekstil atölyesinin sahibi Ferhat Habeş’in de terörle bağlantısı olduğu belirlendi. Sosyal medya hesabından terör propagandası yaptığı da ortaya çıkan Habeş'in, Kobani’den aldığı talimatla Albahsir ve Bilal Hassan’ı evinde misafir ettiği öne sürüldü.

Kaynak: ANKA
Yorumlar (0)