banner25

banner24

Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne Korkmaz Enes Ergun getirildi

Borsa İstanbul’un bugün yapılan Genel Kurul Toplantısı'nda Hakan Atilla’nın istifasıyla boşalan genel müdürlük koltuğuna Korkmaz Enes Ergun getirildi. 

GÜNDEM 26.03.2021, 17:24 26.03.2021, 17:32
Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü'ne Korkmaz Enes Ergun getirildi

   

Borsa İstanbul’un Genel Kurul Toplantısı'nda Hakan Atilla’nın istifasıyla boşalan Genel Müdürlük Koltuğuna Korkmaz Enes Ergun getirildi. 

Borsa İstanbul'un Genel Kurul'u bugün toplandı. Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Korkmaz Eenes Ergun, Genel Müdür koltuğuna oturdu. 

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünde 1997 yılında tamamlayan Ergun, aynı yıl Borsa İstanbul’da çalışma hayatına başladı. Yüksek lisansını ve doktorasını Marmara Üniversitesi İktisat Anabilim Dalında tamamladı. 24 yıllık Borsa ve Sermaye Piyasaları tecrübesine sahip olan Ergun, çok sayıda şirketin halka arzının değerlendirilmesi ile işlem gören şirketlerin incelenmesini ve piyasa faaliyetlerini yönetti. Ergun, halen Kotasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

YÖNETİM KURULU ÜYELİKLERİ DE DEĞİŞTİRİLDİ

Borsanın yönetim kurulu üyeliklerinde de değişiklik yaşandı. Yeni ortak Katar Yatırım Otoritesi’nden de bir isim yönetim kurulunda yer aldı. Katarlı ortağın yönetim kurulu üyesi Ahmed Ali H A Al Hammadi oldu. Genel Müdür Korkmaz Ergun da yönetim kurulunda yer alırken, Işınsu Kestelli de diğer bir üye olarak seçildi. Bir önceki yönetimde bulunan Erişah Arıcan, Fahrettin Altun, Yunus Arıncı, Metin Kıratlı, Cem Demiroğlu, Tevfik Eraslan da seçilen yönetimde yer aldı.

Yorumlar (0)