"Çiftlik Bank" davasında Fatih Aydın tutuklandı

“Çiftlik Bank” davasının 1 numaralı sanığı Mehmet Aydın’ın ağabeyi Fatih Aydın, savcılık ifadesinin ardından sevk edildiği mahkemede tutuklandı.

GÜNDEM 06.11.2021, 09:56 06.11.2021, 10:09
"Çiftlik Bank" davasında Fatih Aydın tutuklandı

Fatih Aydın bugün yapılan ve 5 saat süren savcılık sorgusunun ardından; "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı" ve "bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" suçlarından tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği Fatih Aydın'ı tutukladı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında iade talebinde bulunulan ve yaklaşık 3 aydır Uruguay makamlarınca gözaltında tutulan Aydın, 1 Kasım Pazartesi Türk adli makamlarına teslim edilmişti. Aydın, “Çiftlik Bank" davasının” 1 numaralı sanığı Mehmet Aydın’ı ağabeyi Fatih Aydın, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ile Interpol-Europol Daire Başkanlığı polisleri tarafından 2 Kasım Salı günü Türkiye’ye getirilmişti.

GÜNDEM HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: ANKA
Yorumlar (0)