TİP HEYETİ SİNOP’TA: KONTEYNER EVLERİN DE AFET BÖLGESİNE KONMASI TEHLİKE YARATIYOR

Türkiye İşçi Partisi heyeti sel felaketinin vurduğu Sinop merkezinde ve Ayancık’ta evleri ve dükkanları zarar gören yurttaşlarla bir araya geldi. Afetzedeler için hazırlanan konteyner evlerin yine afet bölgesine konulmasının da yine tehlike yarattığına dikkat çekildi.

GÜNDEM 19.08.2021, 14:48
TİP HEYETİ SİNOP’TA: KONTEYNER EVLERİN DE AFET BÖLGESİNE KONMASI TEHLİKE YARATIYOR

Türkiye İşçi Partisi (TİP) heyeti sel felaketinin vurduğu Sinop merkezinde ve Ayancık’ta evleri ve dükkanları zarar gören yurttaşlarla bir araya geldi. Afetzedeler için hazırlanan konteyner evlerin yine afet bölgesine konulmasının da tehlike yarattığına dikkat çekildi.

Ayancık'ta yıkımın boyutunun büyük olduğu mahalleleri ziyaret eden TİP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil ve TİP Bilim Kurulu heyeti, Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya ile de görüştü. Afet bölgesindeki temel ihtiyaçlar hakkında bilgi alan heyet, bölgedeki en önemli ihtiyacın; el arabası, kazma-kürek, çizme ve sık yaşanan elektrik kesintilerine karşı jeneratör olduğunu aktardı.

Ayancık’taki incelemenin ardından afette büyük zarar gören Babaçay köyüne giden Kadıgil, en çok kaybın olduğu bölgede onlarca evin tamamen yıkıldığını bildirirken, afetzedeler için hazırlanan konteyner evlerin yine afet bölgesine konulmasının da tehlike yarattığına dikkat çekti. TİP heyeti, Sinop’ta da ziyaretlerini sürdürecek.

 

Yorumlar (0)