banner25

banner24

Hekim ve sağlık çalışanlarından imdat çağrısı

Aydın Tabip Odası'ndan yapılan açıklamada, "1 ağustosta yapılması planlanan ve 'sağlıkta şiddet' özel konulu bir oturuma tüm milletvekillerini davet ediyoruz. Sayın vekiller sorumluluğunuz var! Şiddete ortak olmayın" ifadeleri kullanıldı.

SAĞLIK 01.08.2022, 12:57
Hekim ve sağlık çalışanlarından imdat çağrısı

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet dikkat çeken Aydın Tabip Odası, milletvekillerine çağrıda bulundu. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

"Sağlıkta dönüşüm programı ile ticarileştirilen ve şu anda tamamen her yönü ile çökmüş ve işlemeyen sağlık sisteminin en olumsuz sonuçlarından birisi de sağlıkta giderek artan şiddettir. Sağlıkta şiddet; çöken sağlık sisteminin sorumlusu olan mevcut iktidarın, bu çöküşe başka gerekçeler ve sorumlular uydurmak için yarattığı, teşvik ettiği ve bir yönetim enstrümanı olarak kullanmaya çalıştığı bir süreçtir. 

Sayın milletvekilleri, insan sağlığı siyasetin üzerinde tutulması gereken, insani bir temel haktır. Sağlıkta şiddet süreci, toplumun bu hakkını kullanmasını engelleyecek bir süreçtir. Sonunda toplum sağlık hakkına ulaşamaz hale gelecek ve böylece bu büyük insanlık suçu büyük bir sorumluluk yaratacaktır.

Bu sorumluluğa ortak olmamak için bu oturuma katılıp, sağlıkta şiddeti, TTB ‘nin ve Tabip Odalarının önerdiği çerçevede çözüme kavuşturmanın adımlarını başlatın. Sizden tarihi bir görev bekliyoruz.  BEYAZ KOD : 2019 : 46.274, 2020 : 72.158, 2021: 101.984 olarak kayıtlara geçmiştir. Artış gözler önündedir, siddete ortak olmayın, sorumluluğuzu yerine getirin!"

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)