Şekere büyük zam geliyor. Piyasaya en ucuz şekeri veren Türkşeker’den yeni zam haberi geldiTürkşeker, Mayıs ayı başından bu yana kademeli olarak yüzde 30 zam yaptığı şekere yeniden ardı ardına iki zam daha yapıyor.

Elektriğe büyük zam! Elektriğe büyük zam!

4 AYDA YAKLAŞIK YÜZDE 46 ZAM

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (Türkşeker) tarafından şekere yapılan kademeli zamlar hız kesmeden devam ediyor. Bloomberght’den İrfan Donat’ın haberine göre, Mayıs ayından bu yana şekere 9 kez zam yapan Türkşeker, KDV hariç kilogramı 24 TL olan toptan şeker satış fiyatına yüzde 4.2 oranında yeni bir zam daha yaparak fiyatı 25 TL'ye yükseltti.

İNDİRİMLİ ŞEKER SATIŞLARI AY SONUNDA BİTİYOR

Kampanya dahilinde indirimli şeker satışlarının 31 Ağustos 2023'te sona ereceğini duyuran Türkşeker, yüzde 4.2 zamlı şekilde müşterilerinden ara sipariş ile talep toplamaya başladı. Ancak talebin ne kadarının karşılanacağı bilinmiyor.

ŞEKER ZAMMI BUNUNLA SINIRLI DEĞİL

Türkşeker'in duyurusuna göre, indirimin 31 Ağustos'ta sona ermesinin ardından 1 Eylül itibariyle toptan şekerin kilogram fiyatı indirimsiz olarak KDV hariç 27 TL'den satılacağı anlaşılıyor. Bu da aslında 10 gün içerisinde şekere yüzde 8 oranında yeni bir zammın yapılacağı anlamına geliyor.

ŞEKERE 11 KEZ ZAM YAPILMIŞ OLACAK

Bir başka deyişle, 8 Mayıs'ta 18.5 TL bandındaki şekerin fiyatını Eylül başında 27 TL'ye çıkartacak olan Türkşeker, şekere son 4 ayda yaklaşık yüzde 46 zam yapmış oluyor.(TGRTHABER)