banner25

banner24

EKİCİ, ABD’YE PEYNİR İHRAÇ ETMEYE BAŞLADI 

Süt ürünleri alanında üretici olan Ekici, ihracat yaptığı ülkelere ABD’yi de ekledi. Şirket ABD'ye 24 farklı peynir ihraç etmeye başladı.

ŞİRKET HABERLERİ 24.06.2021, 12:27
EKİCİ, ABD’YE PEYNİR İHRAÇ ETMEYE BAŞLADI 

Süt ürünleri alanında üretici olan Ekici, ihracat yaptığı ülkelere ABD’yi de ekledi. Şirket ABD'ye 24 farklı peynir ihraç etmeye başladı.

Ekici Peynir, haziran ayı itibarıyla ABD’ye ilk ihracatını gerçekleştirdiğini açıkladı. Şirket'ten yapılan açıklamada, bu yılın ikinci yarısında da yeni pazarlara girme planlanıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Ekici gıda standartları ve denetimleri bakımından son derece zorlu ülkelerden biri olan ABD pazarına, özel üretim tekniğiyle hazırladığı beyaz peynir başta olmak üzere sevilen 24 çeşit peynir ürünüyle giriş yaptı.

"İLK 5 AYDA İHRACATIMIZI YÜZDE 30 ARTIRDIK"

Gerçekleştirdikleri ihracatla ülke ekonomisine katkı yapmaya devam ettiklerini belirten Ekici Peynir Genel Müdürü Burçin Ekici, şu bilgileri verdi:

“60 yıldan uzun süredir sadece peynir üretiminden gelen uzmanlığımızı, bugün hem Türkiye’de hem de yurt dışında peynir severlerle buluşturuyoruz. Bu yılın ilk beş ayında ihracatımızı yüzde 30 oranında arttırdık. Haziran ayı itibarıyla ABD ve yakın zamanda da Çin, AB gibi büyük pazarlara açılarak ülke ağımızı ciddi anlamda genişletiyoruz. Hijyenik ve sağlıklı koşullarda son teknolojiyle üretilen kaliteli peynirlerimizi Kıbrıs başta olmak üzere ABD, Azerbaycan, Afganistan, Kuveyt, Makedonya, Malezya, Türkmenistan, Sudan, Kırgızistan ve Irak olmak üzere birçok ülkeye ihraç etmeye devam ediyoruz. Ortadoğu ve Körfez pazarlarında ise Suudi Arabistan, Bahreyn, Katar, Umman, Ürdün yer almayı arzu ettiğimiz öncelikli pazarlar arasında yer alıyor.” 

Yorumlar (0)