banner25

banner24

TOYOTA DA HAFİF TİCARİ PAZARINA GİRDİ

Toyota’nın yeni hafif ticari aracı Proace City, Türkiye’de lansmana özel 199 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

ŞİRKET HABERLERİ 24.03.2021, 18:21
TOYOTA DA HAFİF TİCARİ PAZARINA GİRDİ

Toyota’nın yeni hafif ticari aracı Proace City, Türkiye’de lansmana özel 199 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Toyota, kompakt hafif ticari araç segmentine yeni Proace City modeli ile girdi. Türkiye’de Hilux ile hafif ticari araç pazarında uzun yıllardır yer alan Toyota, Proace City camlı van modelini de pazara sunarak segmentteki güçlü oyuncu oldu. Hem iş hem de özel amaçlı kullanılacak özellikler dikkate alınarak tasarlanan Proace City, Türkiye’de lansmana özel 199 bin 500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.

Proace City’nin online olarak gerçekleşen lansmanında bir konuşan Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, Türkiye ve Avrupa’da kompakt ticari araç segmentinin her geçen gün önemini artırdığına dikkat çekerek, “Proace City dış tasarımda şık ve premium, iç tasarımda da binek araç konforuna sahip bir model. Müşterilerimiz iş hayatlarında da aileleriyle birlikte özel hayatlarında da Proace City’i severek kullanacaklar” dedi.

Benzerlerine göre Proace City’nin tüm versiyonlarında standart olarak sunulan donanımların çok üst düzeyde olduğunu belirten Bozkurt şunları söyledi:

“Proace City bir SUV tasarımı, donanımı ve binek otomobil konforunu barındırıyor. Standart olarak sunulan bu donanımlar modelimizi segmentinde ayrı bir yere taşıyor. Satışlarımıza müşteri beklentisinin yüksek olduğu camlı van modelimizle başlıyoruz. Proace City için 2021 yılı hafif ticari araç pazarında yüzde 4,5-5 pay alarak 5 bin -5 bin 500 aralığında bir satış hedefimiz bulunuyor. Eğer ek adetler de alabilirsek satış adetleri yukarıya çıkacaktır. Hafif ticari araç pazarı ülkemizde sürekli gelişen bir pazar. Geçtiğimiz yıl 162 bin adet seviyelerinde tamamlanan pazarın bu yıl 180-200 bin aralığında satış adetlerine ulaşmasını bekliyoruz. Toyota olarak Proace City’nin üst versiyonları da dahil olmak üzere çok rekabetçi bir fiyatla hafif ticari araç segmentinde iddiamızı ortaya koyacağız.”

SEGMENTİNDE TEK “5 YIL 150 BİN KM GARANTİ”

Proace City’nin Dream, Flame X-Pack ve Passion X-Pack olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi olduğunu ve giriş seviyesinden itibaren farklı donanımlar ile satışa sunulduğunun altını çizen Bozkurt, şu bilgiyi verdi:

“Sınıfında yalnızca Proace City’de bulunan yansıtmalı renkli gösterge ekranı, bütün versiyonlarda standart olarak sunulan akıllı telefon entegrasyonu, Flame X-Pack ve Passion X-Pack’te yine standart olarak bulunan panoramik cam tavan gibi üstün bir çok özellik modelimizi ayrı bir yere konumlandırıyor. Ancak segmentinde tek olarak 5 yıl 150 bin kilometre garanti kapsamında olması Toyota markasını ve Proace Proace City’nin de ürün gamına katılmasıyla birlikte müşterilere üstün hizmet sağlayacak yeni 'Toyota Professional' marka stratejisini de tüm yetkili satıcılarda devreye alınacak."

 

Yorumlar (0)