banner25

banner24

Özel gençler engelsiz kampta

Özel bireylerimiz aileleriyle birlikte Efeler Gençlik Kampımızda 3 gün boyunca etkinliklerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutladı.

YAŞAM 31.10.2022, 13:32
Özel gençler engelsiz kampta

Gençlik ve Spor Bakanlığının her yıl düzenli olarak özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin sosyal ve kültürel aktiviteler yoluyla akranlarıyla birlikte toplumsal hayatın içinde olabilmeleri amacıyla 28-31 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenen "Engelsiz Gençlik Kampı" Efeler Gençlik Kampında gerçekleştirildi.

Engelsiz Gençlik Kampı'na Aydın ve Erzurum illerinden gelen toplam 150 kişi katılım sağladı. Kamp süresince bireylerimizin etkin ve verimli vakit geçirebilmeleri için atölye çalışmaları, sanatsal ve sportif faaliyetler gerçekleştirildi.

Asker kınası yakılan özel bireylerin ve ailelerinin heyecan ve mutluluğu

Dev Türk bayrağının bulunduğu amfi alanına giren gençler ve askerler, Kuşadası İlçe Jandarma askerlerinin marşlarıyla yürüdü. Gençlik Liderlerin kına tepsilerini taşıdığı yürüyüş, asker selamlayışı ile sona erdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunduğu programda Gençlik Liderleri ve askerler gençlerin eline kınalar yaktı. Duygusal anlar yaşayan aileler, asker kınası yakılmış çocuklarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Engelsiz Gençlik Kamplarının gençlerin sosyalleşmeleri ve gelişimleri açısından büyük önem taşıdığını belirten Aydın Engelli Derneği Başkanı Yücel Balkım, bu süreçte gençlerimize desteklerini esirgemen Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu’na, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın güler yüzlü kamp yönetimine, grup liderlerine teşekkür ederek Engelsiz Gençlik Kampından memnun kaldığını belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)