Yenilenebilir Enerji ve Endüstriyel Otomasyon olmak üzere iki ana bölümde eğitim veren Aydın Yüksek Teknoloji Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için 150 yeni öğrenci kontenjanı bulunuyor.
Geçen yıllara oranla bu yıl daha fazla erken kayıt aldıklarını belirten Okul Kurucusu Suat Erez, “2023-2024 eğitim öğretim yılı için erken kayıt döneminde ciddi oranda kayıt aldık. Devam eden kayıt döneminde gösterilen ilgi bizi memnun ederken, özellikle geçen yıllara oranla kız öğrencilerimizin daha çok ilgi göstermesi bizleri ayrıca mutlu ediyor. Bizleri tercih eden öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz” dedi.

Yüksek Teknoloji Koleji Öğrenciler (3)

ÖĞRENCİLERİNE ÖNEMLİ AVANTAJLAR SUNUYOR
Aydın’ın devlet destekli tek okulu olan Yüksek Teknoloji Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ayrıcalıklarına da değinen Suat Erez, “Okulumuzdan mezun olan öğrenciler üniversite yolunda mühendislik fakültelerine ve ilgili bölümlere ek kontenjan avantajıyla yerleşme imkanına sahip oluyor. Hava Harp Okulları ve Astsubaylık Okullarına girme öncelikleri de bulunuyor. Yüksek Teknoloji Koleji olarak, öğrencilerimizi Europass Belgesi, işyeri açma, ustalık, tekniker ve teknisyen belgeleriyle kendi işlerini kurabilecek seviyede mezun olma fırsatı da sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Suat Erez (1)

Yüksek Teknoloji Koleji Öğrenciler (2)

EĞİTİM HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ