banner25

banner24

ANTALYA’DA CUMHURİYET COŞKUSU

Antalyalılar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’uncu yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı ve Sefo konserine on binlerce Antalyalı katıldı.

YURT 30.10.2022, 14:59
ANTALYA’DA CUMHURİYET COŞKUSU

Antalyalılar, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 99’uncu yılında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı büyük bir coşkuyla kutladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı ve Sefo konserine on binlerce Antalyalı katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşun 99’uncı yılı Antalya’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenledi. Konyaaltı Varyant’tan başlayan fener alayına on binler katıldı. Ellerinde Türk bayrakları ve meşaleler eşliğinde Antalyalılar renkli bir görüntü oluşturdu. Fener alayında Antalyalılar 400 metrelik dev Türk Bayrağı taşıdı.

 FENER ALAYI DÜZENLENDİ

Saat 19.00’da Konyaaltı Varyant ‘tan başlayan Fener Alayı, Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası’nın çaldığı marşlar eşliğinde düzenlendi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkanı Nuri Cengiz, İYİ Parti Antalya İl Başkanı Mehmet Başaran, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Rafet Zeybek, meclis üyeleri, STK temsilcileri ve on binler katıldı.

“GELECEĞİMİZİN TEMİNATI SİZ GENÇLERİMİZİN OMUZLARINDA ÇOK DAHA İLERİYE TAŞINACAKTIR”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Cumhuriyet İçin El Ele Platformu Sözcüsü İbrahim Daş, Antalyalıların adına yakışır bir Cumhuriyet Bayramı kutlaması düzenlediğini söyledi. Daha sonra ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, elinde Türk Bayrağı ile sahneye çıkarak, Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran on binleri selamladı. ‘Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun’ diyerek konuşmasına başlayan Başkan Muhittin Böcek, “Ömrünün her anını bu vatana ve Cumhuriyete adayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yaşamı boyunca birçok devrime imza atmış ancak, en büyük devrimi Cumhuriyet olmuştur. İnanıyorum ki; özgürlük ve bağımsızlığımızın sembolü ve en büyük güvencesi olan Cumhuriyetimiz, geleceğimizin teminatı siz gençlerimizin omuzlarında çok daha ileriye taşınacaktır” dedi.

“CUMHURİYETİMİZİN 2. YÜZYILI BAŞLIYOR”

“Atamızın da söylediği gibi; Ey yükselen yeni nesil, Cumhuriyeti biz kurduk onu yüceltecek ve yaşatacak olan sizsiniz” diyen Başkan Böcek, “Türkiye Cumhuriyetinin 2. yüzyılı başlıyor. 99 yıldır olduğu gibi Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında da Atamızın izinden ayrılmadan bilimin, sanatın ve kültürün ışığında barışın, kardeşliğin özgürlüğün ve demokrasinin hüküm sürdüğü bir ülke için durmadan, yılmadan, yorulmadan yürüyeceğimize söz veriyorum. Siz de söz veriyor musunuz? Yaşasın Mustafa Kemalin askerleri. Yaşamım boyunca ve 28 yıllık siyasi hayatımda tüm çalışmalarımı Atatürk’ün devrim ve ilkeleri doğrultusunda gerçekleştirdim. ‘Ey büyük Atatürk, açtığın yolda, gösterdiğin hedefe hiç durmadan yürüyeceğime ant içerim. Ne Mutlu Türküm diyene. Cumhuriyetimizin 100. yılında konserlerin festivallerin yasaklanmadığı halkımızın fikirlerini daha özgürce ifade edebildiği, daha demokratik ve daha aydınlık bir Türkiye’de buluşmak dileğiyle, sevgiyle kalın, Cumhuriyetle kalın, Atatürk’le kalın. Yaşasın Cumhuriyet” diye konuştu.

SEFO KONSERİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in konuşmasının ardından ise ünlü rap sanatçısı Sefo sahne aldı. Sefo’nun sahneye çıkmasıyla birlikte alanı dolduran on binler muhteşem bir coşku yaşadı. Sefo şarkılarıyla, Antalyalılara keyifli bir konser yaşattı. Sefo’nun sevilen parçalarına eşlik eden Antalyalılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı doyasıya yaşadı. Başkan Muhittin Böcek, Sefo’ya günün anısına Atatürk portresi hediye etti. Sefo da Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e Antalyalı sevenleriyle buluşturduğu için teşekkür etti.

Yorumlar (0)