banner25

banner24

MUĞLALI KADINLAR ATA’YA SAYGI İÇİN ANITKABİR’DE

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında 13 ilçeden 246 kadını Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e gönderdi.

YURT 03.11.2022, 14:58
MUĞLALI KADINLAR ATA’YA SAYGI İÇİN ANITKABİR’DE

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında 13 ilçeden 246 kadını Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e gönderdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 84. yılı dolayısıyla Muğla’nın 13 ilçesinden 246 kadını, Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’e gönderdi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nden 6 otobüsle yola çıkan kadınları Ankara’ya uğurladı.

BÜYÜKŞEHİR İLE 2 BİN 941 KİŞİ ANITKABİR VE ÇANAKKALE’Yİ ZİYARET ETTİ

Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla’da yaşayan ve Anıtkabir’e gitmemiş kadınların bu yıl da Anıtkabir ve Çanakkale’yi ziyaret etmeleri için gezi düzenledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılından bu yana düzenlenen Anıtkabir ve Çanakkale ziyaretlerine 2 bin 941 kişi katıldı. Muğlalı kadınlar, Anıtkabir ziyaretinde duygusal anlar yaşarken, Anıtkabir’in yanı sıra Polatlı’da bulunan Duatepe de ziyaret edildi.

BAŞKAN GÜRÜN: "ATAMIZI İSTİRAHATGAHINDA ZİYARET EDEN KADINLARIMIZIN YÜZÜNDEKİ GURUR BİZLERE YETER"

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir ve Çanakkale’nin mutlaka görülmesi gereken tarihin yaşatıldığı Türk Milleti için çok değerli yerler olduğunu vurgulayarak her yıl düzenledikleri bu ziyaretlerin devam edeceğini belirtti.

Başkan Gürün, Atatürk’ü ziyaret eden kadınların yüzündeki gururun kendilerine yettiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Her 10 Kasım haftasında daha önce hiç Ankara’ya, Ata’mızın ebedi istirahatgahı Anıtkabir’e gitmemiş kadınlarımızı burayı ziyaret etmelerini sağlıyoruz. Kurtuluş Savaşı’mızın önsözü Çanakkale Zaferi’nin yaşandığı topraklara da hemşehrilerimizi gönderiyor, Atalarımızın tarih yazdığı yerleri de görmelerini sağlıyoruz. Bugün bizler var isek, bu topraklarda özgürce, Cumhuriyet ile yaşıyorsak bunu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehit ve gazilerimize borçluyuz. Bu nedenle daha önce Anıtkabir’i görmemiş fedakâr kadınlarımızı Ata’sı ile buluşturuyoruz. Dünyada her şey kadının eseridir diyen bir öndere sahibiz. Türkiye Cumhuriyeti yine fedakâr kadınlarımız ve onların yetiştirdiği fikri, irfanı, vicdanı hür nesillerle çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşacak. Bundan 84 yıl önce aramızdan ayrılsa da fikirleri, devrimleri, iki büyük eserim dediği Cumhuriyet ile Atatürk ilelebet yaşayacak.” 

 

 

Yorumlar (0)