banner25

banner24

YENİMAHALLE’DEKİ MUHARREM AYI ÖZEL PROGRAMI'NDA ERDAL ERZİNCAN SAHNE ALDI

Yenimahalle Belediyesi, Batıkent Murat Karayalçın Kent Meydanı’nda Muharrem Ayı Özel Programı düzenledi. Binlerce vatandaşın katıldığı Muharrem Ayı Özel Programı’nda, Erdal Erzincan sahne aldı.

YURT 22.08.2021, 14:08
YENİMAHALLE’DEKİ MUHARREM AYI ÖZEL PROGRAMI'NDA ERDAL ERZİNCAN SAHNE ALDI

Yenimahalle Belediyesi, Batıkent Murat Karayalçın Kent Meydanı’nda Muharrem Ayı Özel Programı düzenledi. Binlerce vatandaşın katıldığı Muharrem Ayı Özel Programı’nda, Erdal Erzincan sahne aldı.

Yenimahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği programa, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Feridun Güngör, Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

KERBELA ŞEHİTLERİ YENİMAHALLE’DE ANILDI

Yenimahalle Belediyesi'nin aşure ikramı ile başlayan programda, Anadolu kültürünün ve müziğinin güçlü seslerinden Erdal Erzincan, Pir Sultan Abdal ve Aşık Mahsuni Şerif gibi büyük halk ozanlarının eserlerini ilçe sakinleri için seslendirdi.

Konser öncesinde vatandaşlara seslenen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bu akşam Muharrem dolayısıyla bir aradayız. Kerbela, mazlumların rahmet ve minnet ile zalimlerin ise lanet ve ibret ile anıldığı bir mektebin adıdır. Bize düşen, Kerbela’yı doğru okumak ve anlamaktır. Kerbelayı anlamak, Kerbela’dan ayrılık gayrılık değil birlik ve beraberlik çıkarmaktır. Kerbelayı anlamak, Hz. Hüseyin gibi davranmak, Hüseyince yaşamaktır. Onun zulüm ve haksızlık karşısındaki duruşunu evrenselleştirmektir” dedi.

“KARDEŞLİK İKLİMİNİ TESİS ETMEYE ÇALIŞIYORUZ”

İslam dünyasının bugün de kan ve gözyaşı içinde olduğunu belirten Yaşar, şunları söyledi:

“Irak’ı gördük, Suriye’yi gördük, şimdi de Afganistan’ı seyrediyoruz. Bu ateş çemberi içinde olan bizler, bugün, Cumhuriyetimizi kuran, bizi kulluktan vatandaşlığa geçiren, kadınlara haklarını teslim eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü daha çok anlıyor ve kendisine daha çok minnet duyuyoruz. Biz, bu kardeşlik ve barış iklimini 13 yıldır Yenimahalle’de tesis etmeye çalışıyoruz. Kimsenim kimliğine ve inancına bakmadan hizmet ediyoruz. Türk ulusu olarak Hünkar Hacı Bektaş Veli, Yunus Emre, Mevlana, Pir Sultan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bir bütünüz ve bir olmaya devam edeceğiz.”

ERZİNCAN: “BİR GÜN MUTLAKA İYİ KAZANACAK”

Konser sonrasında dinleyicilere ve Başkan Yaşar’a teşekkür eden Erdal Erzincan, şöyle konuştu:

“Müzik, siz olmadan olmuyor. Pandemi döneminde ben sazımı elimden düşürmedim. Ama saz, duvarlara çalınmıyor. Bu müziğe, bu kültüre önem veren ve hissiyatla dinleyen sizler olmadan yapılan müziğin bir anlamı kalmıyor. Bu hissiyat sayesinde göz göze gelip konuşmadan anlaşabiliyoruz. Bütün dünya yüzyıllardır biliyor ki Hüseyin mazlumdu, masumdu; yezit zalimdi. İyi her zaman az, kötü her zaman çoktur. Bir gün mutlaka iyi kazanacak.” 

Yorumlar (0)