Aydın Valisi Yakup Canbolat , Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 93. yıl dönümünü kutladı. Vali Canbolat yayınladığı mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Aydın’a gelişinin 93.Yıldönümünü heyecan ve coşkuyla kutluyoruz. Bu anlamlı günde Kurtuluş Savaşının Başkomutanı Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha minnetle ve şükranla anıyorum.

Atatürk, düşünceleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle yaşadığı çağı aşan ve her dönemde güncelliğini koruyan büyük bir liderdir.

Başkan Çerçioğlu, gençlerle buluştu Başkan Çerçioğlu, gençlerle buluştu

Liderliğin verdiği sorumlulukla savaş koşullarında ulusal bilinci artırmak amacıyla çıktığı yurt gezilerine kaldığı yerden devam eden Atatürk, bu kez de Anadolu’nun ekonomik, siyasi ve kültürel yönden durumunu tespit etmek, Anadolu’da ki değişimleri, gelişimleri ve yaşanan sorunları ortadan kaldırmak için alınması gereken önlemleri yerinde görmek ve incelemek amacı ile birçok il ve ilçeye ziyaretlerde bulunmuştur.

Onun ziyaret ettiği ve ziyaretinin önemli sonuçlar yarattığı şehirlerden biri de Aydın İlimizdir. Atatürk’ün Aydın ve ilçelerine gerçekleştirdiği seyahatler sırasında yaptığı konuşmalar, istek ve temennileri çağdaş Türkiye yaratma hedefinin önemli adımlarıdır.

Aydınlıların Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına gösterdiği sevgi ve milli mücadeleye verdiği desteğin, onların vatan ve milletine sadakatinin ve bağımsız yaşama arzusunun bir göstergesidir.

Bu düşüncelerle, Aydın’a gelişinin 93.Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle, saygıyla anıyor, tüm Aydınlıları selamlıyorum" ifadelerinni kullandı.

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: EKİN KORKMAZ