İhmal iddiası... Faruk Tınaz’ın ölümü yargıya taşınıyor!

Pankreas kanseri tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden şarkıcı Faruk Tınaz‘ın ölümünde doktor ihmali olduğu iddia edildi. Aile, konuyu yargıya taşıyacak.

MAGAZİN 25.12.2021, 14:18
İhmal iddiası... Faruk Tınaz’ın ölümü yargıya taşınıyor!

Usta sanatçı Faruk Tınaz, bir süredir pankreas kanseriyle mücadele ediyordu. 65 yaşındaki Tınaz, tedavi gördüğü Acıbadem Fulya Hastanesi’nde dün hayatını kaybetti. Faruk Tınaz’ın eşi Canan Tınaz, ünlü sanatçının ölümüne dair ihmal iddiasında bulundu.

Canan Tınaz, “Çok büyük bir doktor ihmali var. Pankreas kanseri, evet ama 2 yıl önce bir doktorun pankreastaki lekeyi görüp bütün raporlara bakmamasından kaynaklanıyor. Raporları atladığı için teşhis yanlış konuluyor. Zaten bununla ilgili 6 ay önce Bodrum Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Süreç devam ediyor. O zaman yapılan ihmal, bir anda karşımıza dördüncü evre kanser olarak çıktı” diye konuştu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU
Tınaz, doktorun raporu doğru okumaması dolayısıyla teşhisin yanlış konulduğunu öne sürdü. Canan Tınaz, “Kesinlikle doktor ihmali olduğu ortadadır. Olayın başlangıcı bu ihmal ile başladı. Suç duyurusunda da bulunuldu. İlerleyen süreçte daha geniş bilgi vereceğiz” dedi.

Yorumlar (0)