MSB, piyade astsubay üstçavuş Necdet Çalış ve piyade sözleşmeli er Emrah Gündüz’ün Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehit olduğunu duyurdu. Bakanlık internet sitesinden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırı sonucu kahraman silah arkadaşlarımız P. Asb. Üçvş. Necdet Çalış ve P. Söz. Er Emrah Gündüz şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmişlerdir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir.

Sosyal medya fenomeni Aleyna Dalveren gözaltına alındı Sosyal medya fenomeni Aleyna Dalveren gözaltına alındı

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz.”

ŞEHİT SAYISI 3'E YÜKSELDİ

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarında düzenlenen saldırıda yaralanarak hastanede tedavi altına alınan Piyade Sözleşmeli Er Fevzi Kızıltaş'ın da yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit olduğunu duyurdu. MSB'den yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 26 Kasım 2023 tarihinde teröristlerce yapılan saldırı sonucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız Piyade Sözleşmeli Er Fevzi Kızıltaş, tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur" denildi. Saldırıda şehit sayısı 3’e yükselirken, yaralı 1 askerin ise tedavisine hastanede devam ediliyor.

Kaynak: anka