banner25

banner24

Disiplin kuruluna sevk edilen İYİ Partili Alak'tan açıklama

İYİ Parti Kuyucak İlçe Başkanı Ömer Kılınç ile İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak il disiplin kuruluna sevk edildi.

SİYASET 15.09.2021, 16:25 15.09.2021, 16:36
Disiplin kuruluna sevk edilen İYİ Partili Alak'tan açıklama

İYİ Parti Kuyucak İlçe Başkanı Ömer Kılınç ile İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak il disiplin kuruluna sevk edildi.

İddiaya göre iki ilçe başkanının da İYİ Parti yönetim kurulu üyesine tehdit ve hakaret ettiği iddiası ile il disiplin kuruluna verildi. 

Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan İYİ Parti İncirliova İlçe Başkanı Ahmet Alak şu ifadeleri kullandı;

"İYİ PARTİ Aydın İl Yönetim Kurulu kararınca il disiplin kuruluna sevk edildiğimi posta yoluyla öğrendiğimde İYİ PARTİ'nin bir neferi olarak inanın canım acıdı. Bahsi geçen yazıda hangi tüzüğe ve hangi disiplin suçunu işlediğime dair hiçbir bilgi olmadan ve hiçbir belge sunulmadan yargı mercii gibi tüzük dışına çıkılarak talihsiz bir işlem başlatılmış.
 
Kuruluşundan bu yana verilen her görevi yapabileceğini kanıtlamış olmanın huzurunu yaşarken il yönetimi tarafından disipline sevk edilmiş olmamız kul hakkına girmektedir. Temsil ettiğim İYİ Partimizi ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i iktidara taşımak için gece gündüz demeden ailemizden ve arkadaşlarımızdan feragat ederek çalışmamızın karşılığının disipline sevk edilmek değil aksine daha da ödüllendirmek olmalıdır. Biz nelerle mücadele ediyoruz, karşılığına bakın. Olacak gibi değil.  Haberin basında yer almasıyla birlikte Aydın ilimiz başta olmak üzere tüm Türkiye’den konuyla ilgili üzüntülerini dile getiren başkanlarımıza ve İYİ Partili arkadaşlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Var olsunlar.

AYDIN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İYİ Parti tüzük ve yönetmeliklerine aykırı başlatılan disipline sevk sürecinin lehime sonuçlanacağından eminim. Süreci bekleyip göreceğiz.  Haklı müdafaamız sonucunda yaşanan gelişmeleri bekleyip görelim. Adalet er geç tecelli edecektir."

Kaynak: HABER MERKEZİ
Yorumlar (0)