Zeytin Dalı Harekatı’nda terör örgütü PKK/YPG’ye karşı yürütülen operayonunda çekilen bir fotoğraf DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu'nu karşı karşıya getirdi. Harekatın yapıldığı dönemde çekilen fotoğrafta bir füzenin üzerine Başkan Çerçioğlu’nun adının ve soyadının yazılması yerel seçim öncesinde sosyal ağlarda yeniden dolaşmaya başladı.

“HER KÜRT’ÜN BOYNUNUN BORCUDUR”

DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık yaptığı açıklamada Çerçioğlu’nu hedef alarak, "Bir siyasetçi, bir kadın, bir anne olarak füzelere yazdırdığınız adınıza karşı boynumun borcudur, Aydın’da yaşayan her Kürt’ün de boynunun borcudur, hesabını sandıkta sormak!" ifadelerini kullanmıştı.

Murat Kurum mal varlığını açıkladı: Borcum var Murat Kurum mal varlığını açıkladı: Borcum var

“TAMAMEN BİR ALGI OPERASYONU”

Egedesonsöz’e konuşan Özlem Çerçioğlu Sakık’a yanıt verdi. Çerçioğlu yaptığı açıklamada, “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülke içinde ve dışında birçok operasyonu oluyor. Terörle mücadelede kullanılanılan yöntemlere bu konuda yetkili makamlar karar verirler. Suriye’de Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nda kullanıldığı belirtilen bombanın üzerine adımın yazılması konusundan bilgim yok. Bu görüntünün gerçek olup olmadığı da belli değil. Photoshop’la bile herkesin adı yazılabilir. Seçim öncesinde birileri bunu yayıp prim yapmaya çalışıyor. Askeri kışlaya girip ben mi yazdım? Yapılan, tamamen  bir algı operasyonu ve hedef gösterme kampanyasından ibarettir. Sosyal medyasında bunları paylaşan ve yayan yetkili-görevli ya da ünvanı kim olursa olsun Aydın’da yaşayan ve bu hassasiyeti gösterenler de onları uyarıyor. Bana karşı böyle bir algı çalışması içine bilerek ya da bilmeyerek düşmemeleri konusunda gerekli tepkiyi gösteriyorlar. Ben, Aydın’ın seçilmiş belediye başkanı olarak ne hizmetlerimde ne de düşüncelerimde yıllardır ayrım yapmadan çalışıyorum. Kimseyi ötekileştirmeden herkese kucak açıyoruz” ifadelerini kullandı.

SİYASET HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Tuğba Aydın