Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu ziyaret etti. Ziyaretin ardından gündemdeki konulara ilişkin açıklama yapan Özel, daha önce söz verdiği ancak adaylığı açıklanmayanAydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun adaylığına ilişkin de konuştu.

DEM Partisi'nin Aydın BŞB adayları Zozan Koç ve Raif Kanat olarak açıklandı DEM Partisi'nin Aydın BŞB adayları Zozan Koç ve Raif Kanat olarak açıklandı

Çerçioğlu'nun adaylığının neden açıklanmadığı sorusuna yanıt veren Özel, “Aydın'ı açıkladığımız gün, Aydın'la aynı ölçekte ve statüdeki illeri de açıklamamız gerekir. Anketler sürüyor 8 şehirde. Sonuçlar geldikten sonra açıklamalar olacak. Sayın Başkanı dün öğlen saatlerinde bizzat aradım. 'Başkanım herhangi bir sorun görünmüyor ama uygun görürseniz İstanbul ve Ankara'yı ayrı açıklamak istiyoruz. Ayrıca Bursa ve Balıkesir'i ayrı açıklamak istiyoruz. Sizi de denk statüdeki illerle birlikte açıklamak istiyorum' dedim. Başkan da 'Hiç lafımı olur, aramanıza da gerek yoktu, çok da doğru düşünmüşsünüz' dedi. Sayın Özlem Çerçioğlu'nun da onayıyla bu şekilde açıklama yapmayı uygun bulduk" ifadelerini kullandı.

SİYASET HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Tuğba Aydın