HABER: TUĞBA AYDIN

Mor Dayanışma, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü öncesi kadınlara seslendi. Artan kadına şiddet vakalarının yanı sıra Türkiye’de son yıllarda yaşanan olaylara dikkat çekebilmek ve kadınların sesi olabilmek adına kadınları davet eden Mor Dayanışma, bir çağrıda bulundu. Yapılan açıklamada, “Sevgili kadınlar, 25 Kasım yaklaşıyor. Bir kere daha 25 Kasım'a her gün artan şiddet ve kadın cinayetleri haberleri ile gidiyoruz. Kadına yönelik şiddet evde, iş yerlerinde, okulda, sokakta, hayatın her alanına büyüyor. AK Parti-MHP-HÜDAPAR ve Yeniden Refah Partisi'nden oluşan kadın düşmanı iktidar bloğu patriyarkadan aldığı güçle kadına yönelik şiddetin, emek sömürüsünün yoluna her geçen gün yeni taşlar döşüyor. Kadınların tüm itirazlarını görmezden gelerek İstanbul Sözleşmesi'nden çekilen bu kadın düşmanı iktidar bloğu şimdi de 6284'e göz dikiyor! Yetinmiyor nafaka hakkımıza saldırı hazırlığını sürdürüyor! O da yetmiyor yeni Anayasa tartışmaları ile haklarımıza, hayatlarımıza, kazanımlarımıza saldırıyor! Kutsal aile söylemleri, aile şuraları ile kadınları hapsetmeye çalışıyor, LGBTİ+'ları yok sayıyor! Ekonomik krizle zenginleri daha fazla zenginleştirirken bizleri gittikçe yoksullaştırıyorlar. Dünyanın her bir yanında savaşlara sarılarak bu düzenin devamını sağlamaya çalışıyorlar!” ifadeleri kullanıldı.

Muğla Akyaka'da meydana gelen kazada 2 kişi hayatını kaybetti Muğla Akyaka'da meydana gelen kazada 2 kişi hayatını kaybetti

“KIZ KARDEŞLİĞİMİZİ BÜYÜTEREK SOKAKTAYIZ”

Kadınların yalnız olmadığının vurgulandığı açıklamada, “Bizler ise bu kuşatmanın tam karşısında bir kere daha "Yalnız Değilsin, Mor Dayanışma Var" diyerek seslendik! Tüm bu saldırıların karşısında kadınların bu düzene öfkesi büyüyor ve örgütleniyor. Erkek şiddetine, erkek-devlet şiddetine, kadın cinayetlerine, emek sömürüsüne gittikçe büyüyen bir örgütlü güçle yanıt veriyor ve faşizmin kurumsallaşmasına barikat örüyoruz. Kadınlar olarak bu kuşatmaya bir kere daha sokaklarda cevap vermeye devam ediyoruz! 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü'nde öfkemiz, inancımız, kararlılığımız ve kız kardeşliğimizi büyüterek sokaktayız!  Biliyoruz; yalnız değiliz! Bil ki yalnız değilsin kız kardeşim; çünkü Mor Dayanışma var! Tüm kadınları 25 Kasım Cumartesi günü öfkeni, inancını, isyanını alıp saat 17.00'de Bülent Ecevit Parkında buluşmaya davet ediyoruz” duyurusunda bulunuldu.  

GÜNCEL HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Tuğba Aydın