Aydın'ın Işıklı KYK kız yurdunda düşen arızalı asansörde 1 öğrencinin hayatını kaybetti 15 öğrenci yaranlandı. Yaşanan kaznaın ardından Aydın Valiliği açıklama yaptı.

Şanlıurfa'da eylem yapan işçilere tazyikli su ve copla müdahale! Şanlıurfa'da eylem yapan işçilere tazyikli su ve copla müdahale!

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Aydın Efeler ilçesi Güzelhisar KYK Kız Öğrenci Yurdunda 26/10/2023 tarihi, saat 00:00 civarlarında bir asansör kazası meydana gelmiş olup konuyla ilgili incelemeler/soruşturmalar devam etmektedir. Öğrencimiz Zeren Ertaş, asansör kazası sonucunda maalesef hayatını kaybetmiştir. Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır. Valiliğimiz tarafından idari soruşturma yapmak üzere derhal 2 maarif müfettişi görevlendirilmiştir. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığımızca bir müfettiş görevlendirilmiştir. Yurt müdürü E. Ç. soruşturmanın selameti ve sağlıklı yürütülebilmesi için görevinden uzaklaştırılmıştır. Asansörde bulunan diğer öğrencilerimizin genel sağlık durumları iyi olup, herhangi bir sağlık problemleri bulunmamaktadır. Hayatını kaybeden öğrencimiz Zeren Ertaş’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Konu tüm yönleri ile hassasiyetle takip edilmektedir."