HABER: TUĞBA AYDIN

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) PM toplantısı sonrası Nazilli Belediye başkan adaylığı için adı açıklanan Gamze Yolcu Metin, adaylıktan çekildiğini bildirmişti. Metin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile sessizliğini bozdu. Metin yaptığı açıklamada, “10 Ocak 2024 tarihinde genel başkanımız ve değerli parti büyüklerimin tarafıma tebliğ ettiği CHP Nazilli Belediye Başkan Adaylığı gibi onurlu bir görevi, karşılaşacağımı tahmin ettiğim tüm zorluklara rağmen kabul etmiştim. Ancak sürece devam etmemin hem tarafıma hem de partime daha fazla zarar vereceği düşüncesiyle 31 Ocak 2024 tarihinde Genel Merkezimize üzüntüyle bu yönde bir dilekçe sundum. Kendilerine anlayışları için teşekkür ediyorum. Başta beni bu göreve layık gören parti büyüklerim olmak üzere, ilk günden beri hem parti içinden hem parti dışından gerek yanımda olarak gerek arayarak ya da mesaj atarak destek ve önerilerini esirgemeyen tüm dostlarıma çok ama çok teşekkür ediyorum. Görevi kabul ettiğim gün, “Gamze galiba Nazilli’ne hizmet etmen gerekiyor, silkelen ve göreve hazırlan!“ demiştim kendime . Fakat daha vakti gelmemiş demek ki. Umudu olduğum tüm dostlarımdan da çok ama çok özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

“TEKRAR GÖRÜŞECEĞİZ ELBET”

Parti içerisinde çalışmalarına devam edeceğini ekleyen Metin, “Bu pes ettim anlamına gelmiyor elbet, beni yakından tanıyanlar ne kadar inatçı olduğumu bilirler. 21 gün çok şey kattı bana; ama inanın hiç bir şey götürmedi benden . Daha güçlü şekilde, yine sahalarda ve yine CHP Ailemin bir neferi olarak partimin bayrağını taşımaya devam edeceğim. Varlığınıza hep minnettar oldum ve hep minnettar olacağım. Sağlıkla ve huzurla güzel günlerde tekrar görüşeceğiz elbet” şeklinde belirtti.

DEM Partisi'nin Aydın BŞB adayları Zozan Koç ve Raif Kanat olarak açıklandı DEM Partisi'nin Aydın BŞB adayları Zozan Koç ve Raif Kanat olarak açıklandı

SİYASET HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Tuğba Aydın