banner25

banner24

CHP'Lİ TANAL'DAN ATATÜRK'Ü ANMAYAN ŞANLIURFA BELEDİYE BAŞKANI'NA TEPKİ: "ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL'Ü KINIYORUM"

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşu sebebiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül tarafından yayınlanan mesajda Atatürk ve silah arkadaşlarının anılmadığını söyledi ve "Atatürk ve silah arkadaşlarını anmayan Ak Parti’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve ilçe belediye başkanlarını kınıyorum!" dedi.

GÜNDEM 12.04.2021, 13:20
CHP'Lİ TANAL'DAN ATATÜRK'Ü ANMAYAN ŞANLIURFA BELEDİYE BAŞKANI'NA TEPKİ: "ZEYNEL ABİDİN BEYAZGÜL'Ü KINIYORUM"

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşu sebebiyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül tarafından yayınlanan mesajda Atatürk ve silah arkadaşlarının anılmadığını söyledi ve "Atatürk ve silah arkadaşlarını anmayan Ak Parti’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve ilçe belediye başkanlarını kınıyorum!" dedi.   Şanlıurfa'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümünde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül tarafından yayınlanan mesajda Atatürk ve silah arkadaşlarına yer verilmeyişi, aslen Şanlıurfalı olan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın tepkisine yol açtı. Tanal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Beyazgül'ü ve AKP'li ilçe belediye başkanlarını kınadı. Başkanları, Türkiye kamuoyundan özür dilemeye davet eden Tanal şu açıklamayı yaptı:   "DÜPEDÜZ NANKÖRLÜK"

"Dün Şanlıurfa’mızın 101. kurtuluş yıl dönümüydü. Yayımladıkları kutlama mesajlarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anmayan Ak Parti’li Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve ilçe belediye başkanlarını kınıyorum! Beyazgül ve Ak Parti’li ilçe belediye başkanları, cesur Urfa halkının, 11 Nisan 1920’de Fransızları Büyük Önder Atatürk’ün öncülüğünde ve desteğiyle yenilgiye uğrattığını bilmiyor olamaz. Düpedüz nankörlük! Eğer Atatürk olmasaydı, o koltuklarda oturamazdınız. Atatürk ve silah arkadaşlarının Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşundaki rolünü neden görmezden geldiniz? Çıkın Şanlıurfa halkından, Türkiye kamuoyundan özür dileyin!"
Yorumlar (0)