HABER: EKİN KORKMAZ

Geçtiğimiz günlerde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkımına başlanan Aydın Adnan Menderes Stadyumu'nun yerine ne yapılacağı tartışmalara yol açtı. Aydın Çevre ve Kültür Platformu (AYÇEP) Başkanı Mehmet Vergili yıkılan Adnan Menderes Stadyumu'nun yerine ne yapılacağına halk karar versin diyerek "haftaya sandık kuracağız" dedi.

DEPREM ZAMANI KENTİN ORTASINDA TOPLANACAK ALANA İHTİYAÇ VAR

Aydın bölgesinin deprem bölgesi olduğunun altını çizen Vergili; "Aydın deprem kuşağı üzerinde. Yıkıldığında kentin ortasında toplanacak yere ihtiyaç var. Tam da burası AFAD ve deprem toplanma merkezi olmalı. Aynı zamanda yeşil alan olarak kaldığında burası gelecek kuşaklara, kentler alanlarıyla anılır. Burasının hepimizin halk çıakrına kullanılmasını istiyoruz. Halk karar versin ne yapılacağına. Halka sormadan yapılan projeleri biliyoruz. Buralarında yeni rant alanları olmasını istemiyoruz" dedi.

Aydın Mezeköy'deki acele kamulaştırma kararı Danıştay'dan döndü! "Hukuka ve mevzuata uygun değil" Aydın Mezeköy'deki acele kamulaştırma kararı Danıştay'dan döndü! "Hukuka ve mevzuata uygun değil"

Editör: EKİN KORKMAZ